Zbierz własną grupę
Udział w warsztatach fotograficznych samodzielnie zebraną grupą znajomych może być świetnym i wartościowym doświadczeniem z kilku powodów:
Przyjedź na warsztaty ze znajomymi
Wspólne zainteresowania: Jeśli Ty i Twoi znajomi interesujecie się fotografią, warsztaty mogą być świetnym sposobem na rozwijanie wspólnych pasji. Jesteście też, siłą rzeczy na podobnym poziomie więc mniej czasu poświęcamy na treści “tylko dla wybranych”
Motywacja i wsparcie: Obecność znajomych może stanowić dodatkową motywację do nauki i eksperymentowania. Możecie wzajemnie się inspirować i motywować do wypróbowania nowych pomysłów. Ze znajomymi masz, siłą rzeczy, kontakt na co dzień, więc to tak, jakby szkolenie trwało w naturalny sposób dalej!
Budowanie wspomnień: Wspólne uczestnictwo w warsztatach to okazja do tworzenia niezapomnianych wspomnień i doświadczeń, które możecie wspólnie wspominać w przyszłości.
Feedback i krytyka: możecie ze znajomymi organizować dalsze spotkania, wspomagając się nawzajem informacją zwrotną lub robić konkursy na najlepsze foto z wyjazdu integracyjnego, jeżeli jesteście znajomymi z pracy.
Networking: Warsztaty fotograficzne to również okazja do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach, co może prowadzić do nowych przyjaźni lub nawet profesjonalnych współprac. W ten sposób można poznać nowych ludzi lub poznać na nowo własnych znajomych. Pomyśl – a gdyby tak Twoja najlepsza przyjaciółka była fotografem, lub rysownikiem – jaką dziedzinę fotografii wybrałaby dla siebie?
Podział kosztów: Niektóre warsztaty mogą oferować zniżki grupowe, więc uczestnictwo ze znajomymi może być również bardziej opłacalne. Przy szkoleniach przeze mnie organizowanych, cena na dzień dobry spada do 60% na każdego uczestnika! Więcej oszczędzacie też na wyjazdach (jeśli warsztaty na Islandii) i przejazdach (można podzielić się kosztem benzyny)
Wymiana sprzętu i akcesoriów: Możecie wymieniać się sprzętem fotograficznym, co daje możliwość wypróbowania różnych obiektywów i akcesoriów bez potrzeby ich kupowania.
Grupowe projekty: Warsztaty często inicjują projekty grupowe, które mogą być bardziej angażujące i edukacyjne, bo pracujecie wspólnie nad projektem który możecie kontynuować po warsztatach. Może zamieni się to w projekt kilku letni?
A w ogóle to będąc istotą społeczną myślę sobie że doświadczenie jest lepsze, gdy możemy się nim podzielić z bliskimi. Warsztaty fotograficzne nie są wyjątkiem – mogą stać się okazją do nauki, rozwijania pasji i budowania głębszych relacji ze znajomymi.
Szkolenia zamknięte
Szczególnym wypadkiem wybrania się na warsztaty ze znajomymi jest wybranie się na nie ze ludźmi z pracy. Top też znajomi jakby nie było!
Szkolenie zamknięte to rodzaj szkolenia organizowanego wyłącznie dla określonej grupy osób, zwykle pracowników jednej firmy lub organizacji. Jest ono dostosowane do specyficznych potrzeb i wymagań tej grupy, co pozwala na głębsze skupienie się na konkretnych problemach i celach. Zalety takiego szkolenia obejmują możliwość personalizacji treści, co zwiększa efektywność nauki, a także tworzy przestrzeń do otwartej dyskusji i wymiany doświadczeń wśród uczestników. Szkolenie zamknięte może również sprzyjać budowaniu zespołu, ponieważ uczestnicy pracują razem nad rozwiązywaniem problemów i uczą się w środowisku, które promuje współpracę. Ponadto, trener może lepiej zrozumieć kulturę organizacyjną i dostosować metody nauczania do stylu pracy uczestników, co może przyczynić się do lepszego wdrożenia nowych umiejętności w praktyce zawodowej.